Peníze lze v dnešní době získat nejrůznějšími způsoby. Lidé si půjčují od svých známých, kamarádů, od bankovních domů, ale i nebankovních společností. Finanční potřeba je více, než zřejmá. Každý si s chutí pořídí nové auto, vybavení do bytu, zaplatí rodinnou dovolenou nebo uhradí jiné dluhy.

P2P půjčky – lidé půjčují lidem

Věděli jste ale o tom, že v současnosti se do popředí zájmu mnohých jedinců dostávají půjčky od cizích lidí a podnikatelů. Že ne? Pak si předčete následující řádky a dozvíte se více.

Co jsou to půjčky od lidí?

Produkty tohoto typu se skrývají za zkratkou P2P neboli Peer to peer. Překlad bude pro mnohé z vás pravděpodobně jasně vypovídající. Celý proces je realizován za pomoci speciálních platforem dostupných na internetu. Vše se skládá ze dvou oddělných táborů.

  • Žadatelé o peníze
  • Investoři, kteří chtějí zhodnotit své úspory

Projekt zajišťující úkon zápůjčky, dohlížející na bezpečnost a zároveň kontrolující splatnost a ostatní náležitosti si za takovou činnost vezme drobnou provizi. I přesto výsledné úrokové sazby předčí konkurenční bankovní domy. Některé z těchto služeb se jednoduše dostávají i před klasické banky. A jací poskytovatelé to jsou?

Jak vypadá žádost o peníze?

Vše je založeno na mnohem osobnějším přístupu, než jaký byste očekávali u běžné úvěrové společnosti. Na počátku všeho bude registrace na internetu, vyplnění online žádosti, vznesení požadavku na novou půjčku, včetně sdělení účelu užití peněžních sum. Účel je poměrně důležitou informací, protože právě váš příběh se může stát tím, co osloví potenciální investory. Daný subjekt po kontrole vašich osobních údajů a lustraci podrobnějších informací o platební morálce vystaví poptávku na web a vy můžete očekávat, jak se investoři pomalu hlásí. A výsledek?

Výhody půjčovaní peněz od lidí

Jasně dané splátkové podmínky, požadovaná suma v plné míře, přehledné smluvní podklady a navíc řada příjemných bonusů navíc. Tak nějak vypadají půjčky od lidí oslovující stále více klientů. Žadatelé o úvěry si zkrátka raději počkají o chvíli déle, než je podpoří dostatek investorů, ale na oplátku získají úvěr se zajímavou úrokovou sazbou a vysokou variabilitou.