Jaké jsou výhody a nevýhody nebankovních úvěrů? Kdy se vyplatí a kdy se jim raději vyhnout?

Nebankovní půjčky už neodmyslitelně patří do běžného úvěrového světa a narazíte na ně v podstatě na každém kroku. I když se rozhodnete hledat bankovní půjčky, vždy uvidíte i několik těch nebankovních. Ty ale ve výsledku mohou být celkem zajímavým řešením.

Číst celý článek…

Úrokové sazby hypotéčních úvěrů jsou nejvýše za poslední čtyři roky

Trend zdražování hypotéčních úvěrů pokračuje i v letošním roce, o tom se mohou přesvědčit zákaznici všech tuzemských bank. Některé mají rychlejší nárůst úrokové sazby, jiné zase pozvolnější. Je pravdou, že aktuální průměrný úrok ve výši 2,36 % je srovnatelný s obdobím před čtyřmi lety, než došlo k poklesu sazby na její rekordní hranici.

Číst celý článek…

Kreditní karta pro podnikatele a firmy je praktickým platebním nástrojem

Kreditní karty si vydobyly velice silné postavení mezi mnohými zákazníky. Těmi však nejsou jen běžní občané v podobě fyzických osob, ale i živnostníci. Také ti potřebují mít u sebe dostatečnou finanční rezervu, ať už jde o platby za nejrůznější zboží, služby nebo jiné neočekávané výdaje.

Číst celý článek…

Jaké úvěrové produkty mohou využít podnikatelé?

Podnikání není žádnou jednoduchou činností. Abyste rozjeli dlouhodobě úspěšný business, potřebujete k tomu hned několik věcí. Důležité je určitě know-how neboli nápad, za který se bude platit. Musíte přijít na trh s něčím, čím budete dostatečně konkurovat a získáte velké množství potenciálních zákazníků.

Číst celý článek…

Konsolidace úvěrů – znáte všechny výhody a nevýhody, které vám může přinést spojení půjček?

V současné době lidé více, než kdy předtím využívají nejrůznějších úvěrových produktů pro financování vlastních potřeb. Největšího rozmachu se samozřejmě dostává klasickým bankovním a nebankovním půjčkám, které mají bezúčelový charakter. V oblibě jsou i hypotéky dosahující vyšších částek stejně, jako menší nákupy zboží na splátky. Nemluvě o kreditních kartách.

Číst celý článek…

Finále Finparády 2017 se blíží

Rok 2017 je úspěšně za námi a nacházející se dny až týdny opět prozradí, kdo je finalistou v populární finanční soutěži Finparáda 2017. Oproti předchozím ročníkům došlo při určování finančního produktu roku k menším změnám. Za prvé je to doplnění dvou nových kategorií.

Číst celý článek…

Značka Cetelem končí, nahrazuje ji Hello Bank!

Cetelem je značkou, která má v České republice poměrně dlouhou tradici. A to především ve spojení s nebankovními půjčkami a financováním nejrůznějších věcí. Poslední měsíce však udělali své a majitel společnosti Cetelem se rozhodl udělat z tohoto subjektu bankovní instituci. Za vším stojí francouzská finanční skupina BNP Paribas Personal Finance SA, odštěpný závod.

Číst celý článek…

4 důvody, proč vám nikdo neodpověděl na vaši žádost o online půjčku

Dnešní době jednoznačně vévodí online půjčky. Ty, o které můžete požádat z pohodlí vlastního domova na internetu. Stačí vyplnit jednoduchý formulář, odeslat jej a vyčkat na zprávu o schválení nebo zamítnutí. Jenže, co když takovou žádost pošlete a přesto se vám nikdo a hlavně nikdy neozve? Taková situace totiž může mít jistou příčinu. A právě s ní vás seznámíme v dnešním článku.

Číst celý článek…

Podle čeho lidé nejčastěji vybírají půjčky?

Lidé volí bankovní a nebankovní produkty na základě nejrůznějších kritérií. Jednou věcí je fakt, podle čeho by měli zájemci o úvěry postupovat a druhou věcí je realita. A právě v tomto článku se budeme věnovat skutečnosti, v rámci které potenciální zákazníci úvěrových společností volí jednotlivé produkty.

Číst celý článek…

Úroky nebankovních společností postupně klesají a dohání taky ty bankovní

Ještě do nedávné doby ve větší míře platilo, že nebankovní společnosti nabízejí pouze úvěry s vysokými a někdy až astronomickými úrokovými sazbami. Některé z těchto subjektů šlo označit dokonce za lichváře. Taková doba je však aktuálně pryč. Postarala se o to nejenom Česká národní banka udělující licence, ale také úprava zákona o spotřebitelských úvěrech. Díky tomu z trhu odešly tisíce poskytovatelů a zbyly jen prověřené nebankovní společnosti.

Číst celý článek…